Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas Kas tai yra endodontinis gydymas?
Endodontinio gydymo metu yra gydomas danties vidus. Endodontinis gydymas yra reikalingas tada, kai danties šaknyje esanti pulpa ( nervas) tampa uždegybinė arba infekuota. Tam gali būti daugybė priežasčių: gilios kariozinės ertmės, daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje, danties skilimai, lūžiai ir pan. Jei pulpos uždegimas ar infekcija negydomi, tai lemia nuolatinį ir vis stiprėjantį skausmą ar net pūlinio susiformavimą.
Kada reikalinga gydytojo – endodontologo pagalba?
Kada infekcija iš ėduonies pažeisto danties vainiko patenka į šaknies kanalus ir pažeidžia juose esančią pulpa, danties kanalų gydymas tampa neišvengiamas. Dažnai danties kanalai būna užgydyti ir suplombuoti nekokybiškai, todėl jų pergydymas, šiais nuolat tobulėjančios medicinos laaikais, neišvengiamas. Tuo atveju, kai dantį planuojama protezuoti ar atlikti kitą sudėtingą restauraciją, o danties kanalas ankščiau buvo plombuotas cementu ar kitomis kanalų plombavimui nepritaikytomis medžiagomis, tenka kreiptis į gydytoją-endodontologą. Taip pat sudėtingų, lenktų, siaurų, įskilusių ar su dideliais apikaliniais židiniais kanalų gydymas patikimas tik gydytojui specialistui-endodontologui. Ši pakartotinė endodontinio pergydymo procedūra gali išsaugoti Jūsų dantį.

Mokslas ir šiuolaikinės tchnologijos nuolat tobulėja. Šiandieninis endodontinis gydymas gali būti atliekamas visiškai kitaip nei ankščiau, naudojant pažangias technologijas ir gydymo metodus. Dentalinis mikroskopas- tai viena iš naujausių technologijų šiuolaikinėje odontologinėje klinikoje.Mūsų klinikoje naudojamas žymios vokiečių firmos Carl Zeiss mikroskopas leidžiantis preciziškai gydyti dantų šaknų kanalus. Neretai tik mikroskopo dėka pavyksta aptikti ketvirtą krūminio danties kanalą ar užkalkėjusius kanalus, ištaisyti nesėkmingo endodontinio gydymo komplikacijas kaip pvz. šaknies viršūnės perforacija, taip pat esant butinybei pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus. Be to padidintas vaizdas leidžia efektyviau atlikti šaknų kanalų valymą, pašalinti šaknies kanale esančius svetimkūnius.Nekokybiškai sugygytuose kanaluose esanti infekcija gali nukeliauti į aplinkinius audinius, sukeldamakaulinę destrukciją pačiame žandikaulyje. Negydomas toks dantis kažkuomet bus pasmerktas ištraukti.Mikroskopija- tai nauja dantų gydymo kokybė. Operacinė mikroskopija visais atvejais ženkliai padidina sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę, nes mikroskopu gyd.-endodontas mato dau kartų (nuo3 iki 20 ) padidintą idealiai apšviestą vaizdą, ko papraščiausiai negalime matyti plika akimi.Butinai psikonsultuokite su naujausius endodontijos pasiekimus žinančiais gydytojais, galbūt jūs dar galėsite išsaugoti savo dantį.

Kiek tai gali kainuoti?
Gydymo kaina priklauso nuo to, koks sudėtigas Jūsu atvejis yra ir kokį dantį reikės pergydyti. Krūminių dantų gydymas dažnai sudėtingesnis ir trunka ilgiau nei priekinių dantų. Naturalu, kad pakartotinis gydymas kainuoja daugiau nei pirminis, nes jam atlikti reikalingos papildomos procedūros ( pašalinti esamą šaknų kanalų užpildą ), o dažnai ir priemonės ( pvz. Mikroskopas ) Vienintelė alternatyva endodontijai yra danties pašalinimas. Kartais rodos pasmerktas rovimui dantis, kruopštaus ir ilgo gydymo dėka, vėl gali puikiai funkcionuoti dantų lanke. Žinoma, pašalintas dantis, siekiant išaugoti kramtymo funkcija, turi būti atstatytastam tikru protezu – tiltu, išimama konstrukcija ar vainikėliu ant implanto. Šios procedūros gali būti brangesnės ir trukti gerokai ilgiau, nei pakartotinis endodontinis gydymas ir restauracija ant savo natūralios pergydytos šaknies. Visas gydymo galimybes reikia apsvarstyti su gydytoju prieš pasirenkant vieną ar kitą gydymo būdą. Estetdens odontologijos klinikaos kvalifikuoti gydytojai dirba su naujausia endodontinės diagnostikos ir gydymo technika, naudojant dentalinį OPMI piko markės mikroskopą, pagamintą Vokietijoje „ Carls Zeiss“ firmoje. Šios markės operacinis mikroskopas džniausiai taikomas endodontijoje , gydant dantų šaknų kanlus, nes mikroskopas padidina vaizdą 20 kartų. Pasitelkus mikroskopą galima pamatyti papildomus kanalus, siauras kanalų įeigas, amžinių pakitimų ar traumos pasekoje kalcifikuotus kanalus, dantų šaknų skilimus. Mikroskopas OMNI pico pagerina darbinio lauko apšvietimą bei matomumą. Šio mikroskopo pagalba atliekamas: plombinės medžiagos pašalinimas iš nekokybiškai gydytų danties šaknų kanalų; kalcifikuotų dantų šaknų kanalų radimas; svetimkūnių pašalinimas iš dantų šaknų kanalų; danties vainiko ir šaknies skilimų bei lūžimų diagnostika; dantų šaknų kanalų perforacijų diagnostika ir gydymas. kultinių kaištinių įklotų pašalinimas
Kanalų pergydymo preliminarios kainos:
Kanalo įeigos suradimas 60 Lt
Kanalo praėjimas 90 Lt
Kanalo platinimas – formavimas 70 Lt
Kanalo plombavimas 100-120 Lt
Visiškas vieno kanalo sugydymas 200 Lt
Kanalo pergydymas 250-300 Lt